Урок. людина — частина живої природи

Мета: Формувати в учнів уявлення про людину, про особливість і неповторність кожної особи; встановлювати подібності й відмінності між людиною і твариною; навчати учнів поважати своїх друзів. Обладнання: Таблиці; вірш В. Лучука «Горидуб»; загадка; гра; ситуація морального змісту. Хід уроку І. актуалізація опорних знань — Яка є природа?

(Жива і нежива) — Хто належить до живої природи? (Звірі, птахи, комахи, люди) — Хто ж така людина?

(Відповіді дітей.) — Вона найцікавіша у світі природи! Як і тварина, людина народжується, росте, розмножується, розвивається, старіє, помирає. Людина не може жити без води й повітря, без їжі, тепла, сонця. II. Повідомлення теми уроку — Що спільного і відмінного між людиною і твариною? (Розповіді дітей.) — Людина розмовляє, читає, пише, ходить на двох ногах, думає, мислить, працює, пізнає світ, оцінює себе. Щоб робити все це, вона повинна жити серед людей, спілкуватися з ними. — Що найперше тобі запам’яталось про себе?

(Розповіді дітей) Ііі. робота над новим матеріалом 1. Читання вірша «Горидуб» В. Лучука. (С. 39). 2. Робота над змістом вірша. 3. Відгадування загадки. • Хто вранці на чотирьох ногах, удень на двох, а ввечері — на трьох?

(Пояснення, розгляд малюнків С. 38.) — Без чого не можуть жити тварини і люди? — а чим між собою схожі люди? Чим же вони різняться? 4. Робота над малюнком (С. 40). 5. Словничок слів, які належать до людини як частини живої природи. • Ти — людина, живеш серед людей.

— Як слід себе поводити, щоб бути схожим на людину? 6. Гра «Закінчи речення». Якщо я ненавмисне зачепив перехожого, я повинен... Коли я хочу звернутися з проханням, я...

Коли я хочу пройти на своє місце в театрі, я... 7. Робота над прислів’ями. • За добре слово не платять грошей, а скажеш — усім приємно. • Шануй людей, і тебе шануватимуть. • розум і вихованість — брат і сестра. — Прослухайте декілька історій.

Який хлопчик вам подобається, а який — ні? Чому? Кого б ви хотіли наслідувати? 1) Діти грали на вулиці. Пройшов дощ, на асфальті — великі калюжі. Катруся посковзнулась та впала у калюжу.

Хлопчики, які знаходились поруч, голосно розсміялись. Катруся не могла підвестися, у неї боліло коліно. На очі навернулися сльози, а хлопці сміялися. Раптом до дівчинки підійшов Сергійко, її сусід.

Допоміг піднятися, почистити одяг, запитав, чи не боляче вдарилась. — Як ви оцінюєте поведінку Сергійка?

— а як можна назвати поведінку інших хлопчиків? — Чи не траплялось з вами подібних випадків? розкажіть.

2) Мама дала Дмитрику цукерки, щоб він почастував своїх друзів. Коли Дмитрик вийшов у двір, то побачив, що серед його друзів був і його кривд ник Сашко, який часто грубо його штовхав, обзивав. Дмитрик замислився, як йому вчинити — чи пригощати Сашка, чи ні? — Як би ви вчинили на місці Дмитрика? — Чи траплялось з вами щось подібне?

Як ви себе поводили? 3) У тебе нова цікава іграшка. Всі діти стали у чергу, щоб погратися нею. але тут підходить твій кращий друг і теж просить дати йому іграшку. Як ти маєш вчинити й чому? Висновки роблять діти. IV. Підсумок уроку — Доведіть, що людина — частина живої природи.

— Що відрізняє людину від тварини? — Кого ми можемо назвати Людиною з великої літери? V. Домашнє завдання 1) Опрацювати статті підручника. 2) розповісти життєву ситуацію морального змісту.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock
detector