Тема. Мала буква є

Мета: Вчити писати малу букву Є, Складати слова з нею, впізнавати звуки, що позначаються буквами Ю, я, ї, є; Розвивати фонематичний слух; виховувати любов до природи. Обладнання: Малюнок із зображенням картин природи, малюнки звірів, писана і друкована буква Є, Таблиця зі словами. ХІД УРОКУ I. Організаційна частина — Сьогодні ми вирушимо в подорож до міста Природи. (На дошці висить малюнок «Природа рідного краю». ) — А що таке природа? У цьому місті є різні вулиці, парки. Але ми сьогодні пройдемося лише однією вулицею — вулицею тварин. Пригадайте, на які групи поділяються тварини?

— Нас зустрічатимуть звірі, які приготували завдання. II. Повторення вивченого матеріалу Вирушаємо в путь! Нас цікаві речі ждуть. 1.

Повторення звукового значення букв. В темнім лісі проживає, Довгий хвіст пухнастий має, А як вийде полювати — Бережись, мишва хвостата. (Лисиця) Ось яке завдання вам пропонує Лисиця. (Вивісити малюнок.) — Прочитайте слова і скажіть, в яких словах звуків більше, ніж букв. Поясніть, чому?

Їжа Синє
Конюшина Яблуко
Кущ_______________ Юнга
Єхидна Криниця

— Коли букви я, Ю, є Позначають два звуки, а коли — один?

2. Буквенний диктант. Гостроносий і малий, Сірий тихий і незлий. Вдень ховається.

Вночі йде шукати собі харчі. Весь із тонких голочок, Як він зветься? (їжачок). Це завдання їжачка. (Вивісити малюнок.) (Один учень працює на іншій стороні дошки. ) ЯющІЕЩЯЇЮ III. Вивчення нового матеріалу 1. Оголошення теми і мети уроку. — Ось який невеличкий звір, який схожий на кудлатого песика бурувато— сіруватого забарвлення зустрічає нас.

Хто це? (Вивісити малюнок.) (Єнот) — Єнот пропонує нам навчитися писати маленьку букву Є. — Який перший звук ви чуєте в слові Єноті — Який другий звук? — Якою буквою позначається звукосполучення [йе]? (Буквою є) Покажіть друковану букву Є. Розгляньте писану маленьку букву є. Учитель пропонує учням завдання: виявити в словах Грає, співає, заєць Звукосполучення, що передаються буквою Є. Необхідно порівняти писану і друковану букву є, проаналізувати їх структуру, встановити подібність до інших букв: С, х, ж. Діти називають і показують подібні елементи в цих буквах і розповідають, з яких елементів складається мала буква Є. (З правого півовала та невеЛикої поперечної прямої лінії.) Учитель коментує: «Пишемо, як малу букву С І посередині зліва направо робимо пряму лінію». Викликаний учень записує на дошці. Усі учні записують малу букву Є У рядку зошита.

2. Фізкультхвилинка. Не ходжу я, а скакаю, бо нерівні ноги маю. Через поле навмання перегнав би я коня. Я страшенний боягуз, всіх на світі я боюсь. (Заєць) Проте, завдяки своїй лякливості і обережності, заєць рятується від своїх ворогів.

Адже зайцем люблять поласувати лисиця, вовк, сова, яструб. (Заєць пропонує фізкультхвилинку.) 3. Написання буквосполучень з буквою Є. Я на тілі смуги маю, Здобич в глибині шукаю, Хижими зубами клац — Стережись мене, карась. (Щука) (Вивісити малюнок.) — Скільки букв і звуків у слові Щукаї — Щука пропонує вам написати буквосполучення з буквою Є. 4. Розфарбовування малюнків.

— Нас зустрічає двогорбий житель пустелі. Хто це? {Верблюд) — Він пропонує вам розглянути малюнки, придумати за ними речення, розфарбувати їх. 5. Малюнковий диктант. — Лісові мешканці розбудили змію, яка вже лягла спати на зиму.

Вона пропонує малюнковий диктант всіх тих тварин, які вам давали завдання. Лисиця, їжак, єнот, заєць, верблюд, змія. {Демонстрація кращих зоШитів.) IV. Підсумок уроку — Що вивчали сьогодні на уроці? — Що було незвичайного у завданнях?