Усне віднімання виду 40 — 8. Вправи та задачі на закріплення прийому віднімання

Мета: ознайомити учнів з прийомом віднімання одноцифрового числа від круглого двоцифрового; розвивати вміння виконувати віднімання за допомогою числової шкали. Обладнання: предметні малюнки, таблиці для усних обчислень, картки для індивідуальної роботи. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент II.

Актуалізація опорних знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання. 1) Із завдання № 520 учні зачитують приклади з відповіддю, меншою за 40. 2) Назвати відстань між лисенятами із задачі № 519. 2. Робота з індивідуальними картками. Картка 1 Обчислити. 37 + 3 49 + 1 45 + 8 58-36 34 + 26 19 + 19 15 + 55 66 + 20 Картка 2 Обчислити. 76 + 24 14 + 56 22 + 28 44 + 36 56 + 14 67 + 23 67-48 92-41 3. Усні обчислення. 1) Гра «Телефон». Обчисли приклади, і ти дізнаєшся, від якого телефону слухавка. 43 = 38 -38 = 52 -12=36 2) Виконання завдання № 521 (фронтально). 3) Допоможи Котику відновити приклади. -53 = 39 -14 = 26 — 50 = 40 III. Робота над новим матеріалом 1. Підготовча робота. Назвати, скільки десятків у кожному числі-відповіді з попереднього завдання. 2. Пояснення нового матеріалу. — Нам потрібно обчислити приклад 60-7. 60 — це 6 десятків. Візьмемо від 6 дес. 1 десяток і віднімемо від нього 7 одиниць; 10 — 7 = 3. Додамо до 5 дес. З од., дістанемо 53. Отже: 60-7 = 53 10-7 = 3 50 + 3 = 53 3. Первинне закріплення нового матеріалу. 1) Виконання завдання № 523 (фронтально). 2) Виконання завдання № 522. 3) Виконання завдання № 524 (з коментуванням). 4) Виконання завдань № 525, № 526 (усно, обчислення за допомогою шкали лінійки). 4. Фізкультхвилинка. IV. Розвиток математичних умінь 1. Розв’язування задачі № 527. Діти розглядають малюнок до задачі, аналізують її, розв’язують самостійно. 2. Перевірка роботи (фронтально). 3. Завдання для допитливих. Розставити у порожніх клітинках відповідні знаки у певній логічній послідовності. V. Підсумок уроку — З яким випадком віднімання ознайомилися на уроці? — Опишіть алгоритм обчислень, наводячи приклади.

VI. Домашнє завдання С. 92 № 528, № 529.